четвер, 9 грудня 2010 р.

Книги, які надихають

Сьогодні на аукціоні Sotheby's у Лондоні продано найдорожчу в світі друковану книгу - "Птахи Америки" («Birds of America») за за $ 11,55 млн. Щасливим власником став лондонський торговець творами мистецтва Майкл Толлемаш. Ніколи б не повірила, що книга може стільки коштувати! Але подивіться, які там ілюстрації - та це справжній шедевр! Її навіть книгою важко назвати.
Насправді це витвір американського художника-орнітолога Джона Джеймса Одюбона, створений півтора століття тому, що включає в себе польові спостереження за птахами. Книга прикрашена аквареллю з 435-ма гравюрами розміром 90*60 см, створеними найкращими художниками XIX ст., а сама книга має висоту 127 см. Аналог "Птахів Америки" востаннє був проданий у 2000 р. на аукціоні Christie's за $ 8,8 млн. (Що ж, як я і писала в одній зі своїх статтей, тенденція до зростання вартості творів мистецтва та антикваріату продовжується!)

Приватна бібліотека дизайнерки Жанни Ланвен (Париж)
 Для мене книги мають особливе значення. Напевно це у мене генетичний спадок від дідуся - він страшенно любив читати, приходив пізно з роботи, закривався на кухні, щоб діти не заважали, і до ночі читав книги, підперши ліктями голову.
У мене був колись такий період - я майже кожного тижня купувала нову книгу. Так що до цього часу зібрала чималу бібліотеку. Не повірите, всю свою першу стипендію я витратила на книгу Іларії дель Секко Каппеллі "Майстри живопису. Моне". І жодної хвилини не шкодувала про це. Це одна з моїх улюблених. Бо це книга, яка надихає. Коли перегортаєш глянцеві сторінки і бачиш, скільки зусиль вкладено митцем у творчість, розумієш, що талант - це лише невеличкий відсоток успіху, головне - постійна праця над собою, з натхненням і пристрастю.
Серед книжок, які я читала, можу назвати ще кілька, які залишили великий слід і надихнули на творчість. Їх хочеться перечитувати знову і знову.
CEZANNE. Dal romanticismo all'impressionismo. - Fabbri Editori, 1995.
Козлова С.И. Боттичелли. - М., 2005.
М.С.Гарсия Гальянд. Климт. - М., 2006.
Debra N. Mancoff. Sunflowers. - The Art Institute of Chicago, 2001.
Ван Гог. Письма. - Ленинград-Москва, 1966.
Дж.Фриман. История искусства. - М., 2003.
Ф.Кашен. Гоген. - М., 2003.
Coco Chanel. Citations. - Les editions du huitièmejour, 2008.
J. Cameron. The Artist's Way. A Spiritual Path to Higher Creativity. - Penguin, 2002.
Гидель А. Коко Шанель. - М., 2006.
A. Gavalda. Ensemble, c'est tout. - Editions J'ai lu, 2007.
Дж.Фаулз. Колллекционер.
Хейден Эррера. Фрида Кало.
Э.Хемингуэй. Праздник, который всегда с тобой.

"Камилле ужасно хотелось нарисовать Полетту. Ее лицо напоминало растущую на обочинах дороги травку, дикие фиалки, незабудки, лютики...Оно было открытым, нежным, сияющим  и тонким, как рисовая бумага" (A. Gavalda. Ensemble, c'est tout.)
" Думаю об украшении стен полдюжиной картин, изображающих подсолнухи. Чистые или тонированные цвета будут распрыскиваться на фоне разнообразной голубизны от наибледнейшего веронезе до королевской лазури, в обрамлении узких реек, окрашенных в оранжевые тона" (Ван Гог. Письма)
"Si vous êtes née sans ailes, ne faites rien pour les empêcher de pousser" (Coco Chanel. Citations) або "Якщо ви народилися без крил - не перешкоджайте їм вирости"
 А які книги надихають вас?

2 коментарів:

Анонім сказав...

о який гарний пост! мене надихає "свято, яке завжди з тобою" від Хемінгуея! ну і ще.... так одразу навіть не згадаю! мені подобається читати біографії - вони надихають!

Юлія Мельник сказав...

Біографії справді надихають! Люди,які власним прикладом доводять, що impossible is nothing!

Дописати коментар